Borůvka černá

Borůvka černáBorůvka černá (vaccinium myrtillus)

Sbíraná část:Plod, list, pupen
 

Účinně napomáhá při:  

List– účinně snižuje hladinu krevního cukru, působí desinfekčně v oblasti trávicího traktu a močového ústrojí

 Plod – velmi účinně působí průjmech i při výskytu E.coli a stafylokoků. Hojí záněty v oblasti střevní sliznice. Příznivě ovlivňuje cévní stěnu, zejména v oblasti oční sítnice.

Tinktura z pupenů – gemmoterapie působí pozitivně na oční sítnici. Snižuje nitrooční tlak, působí při léčbě zeleného zákalu. Zlepšuje využití přirozeného inzulinu v organismu, takže přirozeným způsobem podporuje léčbu diabetu II. Typu.

 

 

Obecný popis:

Borůvka je hustě rozvětvený, ale spíše nízký keřík s opadavými listy. Vejčitě okrouhlé listy jsou na lodyze uspořádány střídavě, jsou lysé s krátkými řapíky. Naopak květy jsou výrazně stopkaté, objevují se již od dubna do června. Mají světle zelenou korunu a zakrnělý kalich.

Plodem jsou borůvky, černomodré bobule, v nichž nalezneme při podrobnějším zkoumání mnoho drobných semen.

Používaná část: list, pupen

Způsob použití: List se používá ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami. Plod se používá ve formě bylinného čaje, nejlépe ve směsi s dalšími bylinami, ale také se z něj vyrábí různé likéry, kompoty a šťávy. Je možné jej konzumovat i syrový nebo sušený. Z pupenů se vyrábí tinktura - gemmoterapie.

 Najdete ve výrobku: bylinný čaj Anticukr, bylinný čaj Ostrý zrak, bylinný čaj Střeva, tinktura z pupenů rostlin Borůvka, směs z pupenů rostlin Anticukr