Boldo list 50g Peumus boldus folium cons. Sypaná bylina MILOTA

Kód: 8594056694464
32 Kč –13 %
Boldo list 50g Peumus boldus folium cons.
32 Kč –13 % 28 Kč / ks 24 Kč bez DPH 56 Kč / 100 g
Ihned k expedici (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
15.7.2020

Hlavní účinnou látkou je alkaloid boldin a silice. Silice obsahuje cymol, cienol, eukalyptol a řadu dalších látek. Dále je v droze obsažen alkaloid spartein a několik alkaloidů méně významných. Glykosidy jsou zastupeny boldoglucinem, boldosinem a peumosidem. Výborná žlučníková čajovina: nať řepíku 100g, list boldo 50g, nať meduňky 50g, nať jablečníku 30g, list máty 20g. Četné flavonoidy a třísloviny pak dokreslují látkové složení této drogy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Boldovník vonný list 50g (Český text na obalech)

Složení: Peumus boldus folium. Nařízením EU je zakázáno uvádět na obalu výrobku jakékoliv zdravotní účinky.

Hlavní účinnou látkou je alkaloid boldin a silice. Silice obsahuje cymol, cienol, eukalyptol a řadu dalších látek. Dále je v droze obsažen alkaloid spartein a několik alkaloidů méně významných. Glykosidy jsou zastupeny boldoglucinem, boldosinem a peumosidem. Výborná žlučníková čajovina: nať řepíku 100g, list boldo 50g, nať meduňky 50g, nať jablečníku 30g, list máty 20g. Četné flavonoidy a třísloviny pak dokreslují látkové složení této drogy. Užívání: 1,5 čajovou lžičku přelít 3 dcl vařící vody, vařit 2 min. vyluhovat 10 min. popíjet 3x denně.

  • Boldovník liečivý list 50g (Slovenský text na obaloch)

Zloženie: Peumus boldus folium. Nariadením EÚ je zakázané uvádzať na obale výrobku akékoľvek zdravotné účinky.

Hlavnou účinnou látkou je alkaloid Boldin a silica. Silica obsahuje cymol, cienol, eukalyptol a radu ďalších látok. Ďalej je v droge obsiahnutý alkaloid sparteínu a niekoľko alkaloidov menej významných. Glykozidy sú zastúpení boldoglucinem, boldosinem a peumosidem. Výborná žlčníková čajovina: vňať repíka 100g, list Bolda 50g, vňať medovky 50g, vňať jablčníka 30g, list mäty 20g. Početné flavonoidy a triesloviny potom dokresľujú látkové zloženie tejto drogy. Užívanie: 1,5 čajovú lyžičku preliať 3 dcl vriacej vody, variť 2 min. vylúhovať 10 min. popíjať 3x denne.

 

Boldovník vonný: Synonyma:
Latinsky:
 Boldea fragrans
Česky: Boldea vonná

Boldovník vonný: Droga:
Latinsky:
 Folium boldo, Folium Peumi boldi
Česky: List boldovníku

Boldovník vonný: Názvy:
Lidové:
 boldo
Slovensky: Boldovník liečivý

Chemické složení: Boldovník obsahuje asi 2% silice (v ní se nachází askaridol, p-cymen, cymol, eukalyptol, cineol aj.) a asi 12 alkaloidů založených na struktuře apomorfinu - alkaloidy boldin (až 2%), spartein a asi 10 dalších. Glykosidy reprezentuje boldoglucin (0,3%), boldozin a peumozid. Mimo to obsahuje i třísloviny, flavonové glykosidy aj.

Vnitřní užití:
Drogu podáváme především formou kombinací - například s řepíkem, heřmánkem, vlaštovičníkem, jablečníkem, mátou, omanem, pampeliškou, revení nebo listy maliníku.
Na přípravu záparu se používá jednotlivá dávka 0,5-1 g na šálek: pije se 2-3x denně před jídlem.
Nebo:
ČsL 4 má jednorázovou terapeutickou dávku per os na zápar 1 g. Vyšší dávky drogy působí emeticky.
Nebo:
Z drogy připravujeme nálev, který podáváme v množství 4krát denně po 1 poháru nebo 3krát denně po šálku.
Extractum boldo fluidum se ordinuje v jednotlivých dávkách 0,5 g.

Popis: Boldovník je stálezelený strom s kožovitými, tuhými a velkými aromatickými listy. Kvete pětiplátečnými bělorůžovými okvětními lístky, podepřenými rovněž pětiplátečným zeleným kalichem.

Místo výskytu: Drogu s obsahem silice i akaloidů poskytuje nízký stálezelený keř nebo strom rostoucí na suchých kopcích Chile. Listy boldo pocházejí i z Bolívie a Peru.

Doba sběru + sbíraná část: Užívanou drogou je především list, který se pro široké farmaceutické upotřebení celkem běžně dováží.

Poznámky: V lékárnách obdržíme boldo jako výtažek, prášek, sirup nebo víno. Droga je součástá výtečné žlučníkové čajoviny Thé Salvat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.